cebulki

Informacje

Promocje
Kalendarz
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz odbierać kupony rabatowe i informacje o promocjach.
Dodatkowo otrzymasz 10 punktów do swojego konta! Nie wysyłamy spamu!
cebulki Trawy ozdobne
cebulki

Trawy ozdobne - mimo, iż znane są już od bardzo dawna, to jednak dopiero od pewnego czasu stały się modne i zaczynają zdobywać nowe rzesze zwolenników.

Są niezwykle efektowne, różnorodne i kolorowe. Bardzo dobrze prezentują się w kompozycjach zarówno z innymi roślinami jak i same.

 Trawy ozdobne

 Trawy ozdobne poza różnorodnością gatunków i kolorów, to również duże zróżnicowanie ze względu na formę, a przede wszystkim wielkość, według której trawy można różnicować na małe, średnie i wysokie. To ich kolejna cecha, która ułatwia tworzenie kompozycji i wypełnień pomiędzy innymi roślinami. 

Trawy ozdobne to grupa roślin, która ze względu na swoje cechy, może być ozdobą ogrodu przez cały rok - również  zimą.

  Trawy ozdobne  Trawy ozdobne

Trawy ozdobne nie należą do roślin szczególnie skomplikowanych w uprawie. Większość z nich najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, w podłożu średnio żyznym i dość wilgotnym. Pielęgnacja jest dość prosta, niemniej jednak najwięcej problemów sprawia ich właściwe cięcie. 

Trawy należy przycinać wczesną wiosną, a zatem najlepiej przystąpić do tego już w marcu. Ścinamy zeschnięte, żółte liście, około 10 centymetrów nad ziemią. Jest to o tyle istotne, że niektóre gatunki bardzo wcześnie wypuszczają młode pędy. Natomiast warto również dodać, że są gatunki np. rozplenice japońskie i miskanty, u których młode odrosty w czasie marcowego cięcia w ogóle się jeszcze nie pojawiają, co więcej nie widać ich jeszcze bardzo długo.

 

Kup teraz:

MISKANT-ZEBRINUS-STRICTUS   PROSO-ROZGOWATE-ROTSTRAHLBUSCH

MISKANT-SINESIS-MALEPARTHUS   ROZPLENICA-JAPONSKA-HAMELN

MISKANT-SINESIS-FERNER-OSTEN

   
   

 

Cięcie traw wykonujemy ostrym nożem lub nożycami, a duża powierzchnia ostrza pozwoli uzyskać równy i ładny kształt kępy. Co ważne należy pamiętać, że mały sekator nie jest odpowiedni do tych czynności. Po przycięciu traw ozdobnych należy kępę obsypać kompostem lub zasilić odrobiną nawozu wieloskładnikowego o przedłużonym działaniu oraz podlać

cebulki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl