BRODIAEA LAXA HIACYNT KALIFORNIJSKI 10 SZT.

43890_44414
  • Promocja
Dostępność: Wyprzedane!
Cena: 2,34 zł 3,34 zł 2.34
ilość kpl.
Zyskujesz 0 pkt [?]
Ocena: 0
Producent: KRÓLIK
Kod produktu: A1102

Opis

  • Kolor: fioletowy
  • Okres kwitnienia: V-VI
  • Rozstaw sadzenia: 10-15 cm
  • Termin sadzenia: V
  • Wykopywanie: IX-X
  • Wysokość rośliny: 40 cm

BRODIEA

Ojczyzną tej rośliny jest Kalifornia. Częścią podziemną jest bulwa pokryta suchą łuską. Rośliny osiągają wysokość 50cm, a u niektórych odmian nawet 80-90cm. Liście są mieczowate, a na wierzchołkach pędów osadzone są niebieskie, dzwonkowate kwiaty zebrane w baldachy, podobnie jak u agapantów. Kwitnienie przypada w czerwcu i lipcu. 
 

Uprawa
 
Brodiea dobrze rośnie w miejscach słonecznych, w glebie próchnicznej, dobrze uprawionej, niezbyt suchej. W naszym klimacie bulwy przemarzają i dlatego uprawia się brodieę jak inne rośliny wrażliwe na niskie temperatury. W Holandii bulwy do sadzenia w gruncie przygotowuje się w specjalnych magazynach.. Sadzi się je w maju, w odstępach co 10cm, na głębokość około 6-8cm. Po kwitnieniu liście dość szybko zasychają i już we wrześniu można bulwy wykopać.
 

Pielęgnowanie
 
Polega na odchwaszczaniu i podlewaniu podłoża, a także dwukrotnym zasilaniu nawozem mineralnym, posypowo lub w formie płynnej. Dokarmia się rośliny do czasu kwitnienia. Przekwitłe kwiaty warto usuwać, aby nie szpeciły roślin, gdyż same nie opadają.
 

Przechowywanie
 
Bulwy po podsuszeniu i oczyszczeniu przechowuje się do wiosny w chłodnym pomieszczeniu. Te, których nie można było łatwo oddzielić od matecznej, pozostawia się do wiosny i dopiero wtedy odejmuje, aby nie sadzić ich razem z dużymi bulwami. Nie zawsze bulwy udaje się dobrze przechować i wtedy pozostaje ponowne zaopatrzenie się w materiał dobrej jakości.
 

Zastosowanie
 
Brodiea nadaje się do tworzenia grup ogrodowych i na kwiat cięty. Sadzona w pojemniki bywa ustawiana na tarasie lub w ogrodzie tylko w okresie kwitnienia, gdy jest najbardziej dekoracyjna.


 

Roślina w postaci bulwy, cebulki, karpy lub kłącza (zdjęcie poglądowe):

Opinie o produkcie (0)

cebulki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl