Tulipan niski mieszanka mix 5 szt.

Dostępność: Wyprzedane!
  • Kolor: mix
  • Okres kwitnienia: IV-V
  • Rozstawa sadzenia: 12 cm
  • Termin sadzenia: IX-X
  • Zimowanie: TAK
  • Wysokość rośliny: 15-40 cm
Cena: 9,41 zł

Cena regularna:

9.41
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość kpl.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: KRÓLIK
Kod produktu: AMIX28

Opis

Nazwa tych bardzo popularnych kwiatów wiosennych pochodzi od perskiego słowa dolbend, oznaczającego tkaninę, z której upina się turban. Tulipany dziko rosną przede wszystkim w krajach azjatyckich, a tylko nieliczne występują w Europie i północnej Afryce. Już od ponad 400 lat tulipany zdobią europejskie ogrody, a liczba obecnie uprawianych odmian stale się zwiększa i sięga już kilku tysięcy.


Uprawa

Tulipany najlepiej rosną w miejscach słonecznych, w glebie niezbyt ciężkiej, starannie uprawionej. Cebule sadzi się w końcu września - do połowy pażdziernika, na głebokośc 15 cm, a małe cebulki odpowiednio płyciej. Odstępy między cebulami powinny wynosić 10-15 cm. Liście tulipanów pojawiają się wczesną wiosną, a kwitnienie większości odmian przypada w kwietniu-maju.


Pielęgnowanie

Wiosną powinno się ostrożnie spulchnić ziemie, nie dopuścić do jej zachwaszczenia, a w razie suszy podlewać jeden raz w tygodniu, aż do końca kwitnienia. Do nawożenia poleca sie nawozy wieloskładnikowe wysiewane 2-3 krotnie, po 30-40g na metr kwadratowy. Gdy rośliny zaczynają przekwitać powinno się płatki odłamać wraz z pręcikami i słupkiem. Ten zabieg, nazywany ogławianiem, zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób i sprzyja wzrostowi cebul.


Przechowywanie

Po kwitnieniu rośliny zamierają, gdyż latem zapadają w stan spoczynku. Można je pozostawić w glebie, ale lepiej wykopać i podsuszone cebule przechować do jesieni w chłodnym, suchym pomieszczeniu.


Zastosowanie

Tulipany sadzi się na rabatach, uprawia na kwiat cięty, a niskie gatunki i odmiany nadają się na obwódki i do ogródków skalnych.

Dane techniczne

Opakowanie 5 szt.
Termin sadzenia Jesień
Wysokość docelowa 20-40 cm
Stanowisko Słońce
Okres kwitnienia IV-V
Zimowanie Tak
Rozmiar 10/11

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 61 111 0195

InPost

Inni kupili również
Tulipan pełny Vanilla Coup 5 szt.
Tulipan pełny Vanilla Coup 5 szt.

17,00 zł

Dalia pomponowa Bistro 1 szt.
Dalia pomponowa Bistro 1 szt.

11,90 zł

Cena regularna:

17,00 zł

Najniższa cena z 30 dni: 14,86 zł
Lilia orientalna Dizzy 1 szt.
Lilia orientalna Dizzy 1 szt.

4,91 zł

Cena regularna:

7,01 zł

Najniższa cena z 30 dni: 0,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium